System zautomatyzowanego pomiaru parametrów sylwetki człowieka i dopasowania odzieży wspomagający procesy zakupu i sprzedaży to nowy projekt EDUROCO. Wniosek o finansowanie projektu został złożony w konkursie PO IR 1.1.1 „Szybka Ścieżka”.

Celem projektu jest stworzenie oprogramowania pozwalającego kreować stylizacje modowe dopasowane do figury konkretnej osoby. Na ekranie smartfona będzie można wyświetlić wysokiej jakości wizualizacje wybranych ubrań na zeskanowanej sylwetce człowieka. Umożliwi to zautomatyzowany proces pozyskiwania parametrów sylwetki odbywający się w trakcie skanowania postaci w technologii 3D.

Projekt wpisuje się w strategię działań EDUROCO, nakierowaną na wdrożenie skanera HUBO-3D do branży odzieżowej, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia procesu zakupowo-sprzedażowego. Opracowanie i złożenie wniosku w konkursie PO IR 1.1.1„Szybka Ścieżka” daje szansę na pozyskanie finansowania na realizację projektu.

W mijającym miesiącu zespół EDUROCO zajmował się tęż kontynuacją prac inżynierskich nad skanowaniem osób z niepełnosprawnością ruchową – wytworzono i poddano wstępnym testom laboratoryjnym model siedziska zintegrowanego z podestem dla skanowanej osoby. Przeprowadzono też prace projektowe związane z poprawą bezpieczeństwa i ergonomii w zakresie prowadzenia okablowania zasilającego i sygnałowego na skanerze.

Skip to content