Przemysław Dąbek zaprezentował spółkę EDUROCO i projekt skanera sylwetki człowieka HUBO-3D podczas spotkania poświęconego innowacyjnym technologiom i obiecującym projektom biznesowym.

– Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Demo Day. Dzięki takim wydarzeniom możemy promować nasze działania i realizowany aktualnie projekt HUBO-3D – mówi Przemysław Dąbek, naukowiec z ponad 10-letnim stażem w zakresie robotyki społecznej i usługowej, wiceprezes EDUROCO. – Dodatkowym atutem wydarzenia była sesja networkingowa i bezpośredni kontakt z potencjalnymi inwestorami – dodaje.

Demo Day Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej odbyło się 10 grudnia 2019 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Uczestnicy wydarzenia mogli poznać ofertę EDUROCO, na którą składają się warsztaty dla dzieci na temat nowoczesnych technologii, usługi skanowania i drukowania 3D, a także realizacja projektów B+R.

Najnowszym, będącym w trakcie realizacji, projektem spółki jest HUBO-3D. W wyniku projektu powstanie nowy na rynku produkt – skaner – pozwalający uzyskać wysokiej dokładności trójwymiarowy model sylwetki człowieka. To, co wyróżniać będzie HUBO­-3D, to wyjątkowa dokładność skanowania, szybkość działania, a także łatwość obsługi urządzenia, skan będzie wykonywany bez konieczności udziału operatora.

­– Urządzenie planujemy wdrożyć najpierw we własnej działalności. W kolejnym etapie rozpoczniemy z pomocą partnerów biznesowych sprzedaż w wybranych branżach. Klient będzie mógł wypożyczyć lub kupić skaner wraz z subskrypcją oprogramowania – tłumaczy Przemysław Dąbek. – Projekt planujemy zakończyć prototypem za 15 miesięcy. Sprzedaż HUBO-3D na rynku europejskim rozpocznie się w ciągu kolejnych 12 miesięcy – dodaje.

Skip to content