Znane są już wyniki konkursu Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju. Za najlepszy projekt w kategorii Innowacyjne Technologie Przyszłości nagrodzono EDUROCO za skaner HUBO-3D.

Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawane są od 2016 roku autorom innowacji technologicznych i społecznych, których działania wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Organizatorem konkursu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a partnerem merytorycznym Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.

Nagrodzony w tegorocznej edycji projekt HUBO-3D to innowacyjny skaner z systemem pomiarowym umożliwiającym szybkie, dokładne i zautomatyzowane modelowanie sylwetki człowieka. Powstały model 3D jest idealny do zastosowania w branży fitness, odzieżowej i medycznej.

Dyrektor generalny Centrum Inteligentnego Rozwoju Damian Baran w liście do prezesa EDUROCO Macieja Trojnackiego przesłał gratulacje za zdobycie prestiżowego wyróżnienia. – Przyznanie Pańskiej firmie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć. Dołączenie do grona Liderów Inteligentnego Rozwoju to doskonała możliwość wzmocnienia pozytywnego wizerunku osobistego, jak i reprezentowanej organizacji – napisał Damian Baran.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Forum Inteligentnego Rozwoju. Co roku przewodnim tematem Forum są priorytetowe wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy ze świata nauki do gospodarki i życia społecznego oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. Forum to uznane i cenione wydarzenie z udziałem branżowych liderów – wizjonerów, innowatorów i inwestorów. Agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.irforum.pl.

Skip to content