Zespół EDUROCO uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: Innowacyjne Technologie Przyszłości za projekt HUBO-3D. Wyróżnienie to przyznawane jest autorom innowacji technologicznych i społecznych, których działania wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Organizatorem jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a Partnerem merytorycznym Nagrody Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Nagroda w tym roku zostanie wręczona po raz piąty, a laureatów poznamy jesienią 2020.

W czerwcu zespół EDUROCO kontynuował prace nad udoskonaleniem konstrukcji skanera HUBO-3D. Wprowadzono modyfikacje mające na celu poprawę parametrów skanowania, między innymi rozwiązanie, które pozwala wyeliminować drgania ramienia skanera.

Równocześnie programiści EDUROCO stworzyli  oprogramowanie pozwalające na korzystanie z usług obliczeniowych na platformie Google Cloud. Takie rozwiązanie ma pozwolić na odpowiednie dobranie mocy obliczeniowej do pożądanego czasu generowania modelu.

Skip to content