W maju trwały prace nad ergonomią i designem podestu – platformy, na której będzie stała skanowana osoba. Zostały opracowane wymagania zapewniające bezpieczne i funkcjonalne użytkowanie. Podczas projektowania platformy specjaliści EDUROCO zwrócili uwagę na zastosowanie materiału antypoślizgowego, zaokrąglone narożniki, wygodny uchwyt umożliwiający przenoszenie. Zadbano również o odpowiednią wytrzymałość i sztywność podestu, tak aby pozwolił na skanowanie osoby ważącej do 150 kg.

Równolegle zespół programistów EDUROCO kontynuował prace nad aplikacją dla użytkownika skanera HUBO-3D, które zakończyły się wersją 0.3.1 alpha aplikacji. W tej wersji możliwe jest manualne sterowanie skanerem, przeprowadzenie automatycznego skanowania i obejrzenie wyników. To rozwiązanie nie tylko ułatwi obsługę przyszłym użytkownikom, ale także umożliwi dalsze prace nad projektem w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego i związanych z nim ograniczeń.

Jednocześnie zespół EDUROCO pracował nad automatyzacją skanowania, która stanowi klucz do optymalizacji i efektywności prowadzonych prac. Ten etap zakończył się pomyślnym przeprowadzeniem testów.

Od połowy marca 2020 roku, w związku  pandemią koronawirusa, prace B+R w projekcie HUBO-3D realizowane są w trybie specjalnym, zapewniającym bezpieczeństwo pracownikom i pozwalającym na kontynuację zaplanowanych działań. Zespół EDUROCO wciąż pracuje zdalnie, ale mamy nadzieję na powrót do normalnego trybu w najbliższym czasie.

***

Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji o projekcie na stronie internetowej https://hubo-3d.com/ oraz do kontaktu z biurem EduRoCo (tel. 661 027 951, e-mail: biuro@eduroco.pl). Jednocześnie informujemy, że pokazy i warsztaty dla dzieci z zakresu skanowania i drukowania 3D przeprowadzane przez EduRoCo w placówkach edukacyjnych zostały czasowo wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa.

Skip to content