Wiele prac wykonanych w marcu służy podniesieniu komfortu użytkowania skanera HUBO-3D.

Zakończono prace projektowe nad elementami konstrukcyjnymi skanera mającymi na celu skrócenie czasu skanowania sylwetki człowieka, a także ułatwienie przenoszenia urządzenia i poprawę jego ergonomii.

Jednym z kluczowych usprawnień jest wprowadzenie do konstrukcji złącza obrotowego, które umożliwi nieograniczony niczym obrót ramienia skanera wokół osi pionowej, zamiast stosowanego do tej pory przewodu sprężynowego. Złącze obrotowe przyczyni się do skrócenia czasu skanowania, pozwoli też na bardziej równomierną pracę ramienia z mniejszym oporem, co przełoży się między innymi na mniejsze zużycie energii – parametr bardzo ważny w dzisiejszych czasach.

Przy okazji zmian konstrukcyjnych, zwiększono zakres skanowania do wysokości człowieka równej 220 cm. Zastosowano bardziej ergonomiczne uchwyty, dzięki czemu można zrezygnować z dodatkowych narzędzi podczas składania i rozkładania skanera. Przystosowano poszczególne elementy urządzenia do przewożenia w odpowiednich opakowaniach transportowych. Wygoda użytkownika to jeden z priorytetów zespołu projektowego HUBO-3D.

Skip to content